קבלן בניין – המדריך למבולבל

אתם רוצים לבנות ומחפשים קבלן בניין, אבל אז אתם צוללים לעולם של מושגים המדבר על קבלני מפתח, קבלני שלד, קבלני משנה ובלבול נוראי. אתם בסך הכל רוצים לבנות בית או לעשות שיפוץ בנכס ואין לכם מושג אל איזה קבלן אתם צריכים לפנות. אז בואו נעשה סדר בדברים.

 

ישנם קבלני שלד, קבלני איטום, קבלני אינסטלציה ועוד. אך כאשר אנו אומרים קבלן בניין אנו בדרך כלל מתייחסים אל הקבלן אשר אחראי על הפרויקט בשלמותו. זאת בניגוד לקבלנים אחרים המתעסקים בשלבים ספציפיים של הפרויקט.

על מנת להשלים את הפרויקט קבלן בנייה צריך להיעזר בשירותיהם של קבלנים נוספים, ואלו הם קבלני משנה. למשל קבלן השלד שיטפל ביסודות המבנה. קבלן האיטום שימנע חדירת מים ורטיבות. קבלן הגבס שיתעסק בגימורים הסופיים ועוד.

 

ברור שעבודתו של קבלן בניין היא יותר מורכבת. לכן קבלני בנייה חייבים להיות קבלנים הרשומים בפנקס הקבלנים בתור קבלני בנייה. זה אומר שלקבלן יש ניסיון של שנים והוא עבר מבחנים שונים על מנת להירשם בפנקס הקבלנים.

 

קבלן בניין – ישנם כמה סוגים של קבלני בנייה

 

קבלן הריסה – לא תמיד זקוקים לעבודות אלו. אך ישנם מקרים שבהם רוצים להרוס מבנים ואז לבנות בנייה חדשה ויש צורך בקבלן הריסה. במקרה זה יש צורך בקבלן בעל צידו הנדסי כבד ואפילו היתר לשימוש בחומרי נפץ על מנת להרוס ולפנות את המבנים הקיימים.

 

קבלן שלד – בניית השלד היא אחת העבודות המרכזיות בפרויקט הבנייה והיא משפיעה על כל הפרויקט. לכן חשוב לבחור בקפידה קבלן בניין למטרה זו. בעיות בשלד הבניין יכולות להיות המקור לליקוי בנייה חמורים ומסוכנים ולכן אין לזלזל בבחירת קבלן בניית לצורך בניית השלד.

 

קבלן מפתח  – קבלן מפתח הוא קבלן בניין במשמעות הרחבה של המילה. הוא מרכז את כל הפרויקט מתחילתו ועד סופו במסירת המפתחות ללקוח. היתרון של קבלן מפתח הוא שאין לכם צורך להתנהל מול קבלני משנה. כל העבודה מרוכזת מולו ויש לכם רק כתובת אחת לפנות אליה בכל צורך. זה מאפשר לכם ליהנות מיעילות וחיסכון בזמן ויש לזה גם יתרונות נוספים הנובעים מהניסיון של קבלן הבנייה וההיכרות שלו עם קבלני המשנה.

 

 

pexels

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google

מאמרים נוספים שעשוים לעניין אותך